" title="Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU">

Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BİZ

23.06.2020 – Bursa’da Sel Felaketi Bölgesindeydik

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » 23.06.2020 – Bursa’da Sel Felaketi Bölgesindeydik

Milletvekillerimiz Sn. Erozan, Sn. Altıntaş, Sn. Çakırlar ve Sn. Kabukçuoğlu, İl Başkanımız Sn.Bahadır, İlçe Başkanlarımız, İl ve İlçe Yöneticilerimiz, Meclis Üyelerimiz ve teşkilat mensuplarımız ile Bursa’mızda sel felaketinin yaşandığı bölgelerde ve Yenişehir Kirazlıyayla Köyü’nde yapılmak istenen maden zenginleştirme tesisi ve atık barajı bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Bursa’daydık.

 

Ziyaret programımızın bilgilendirme toplantısı için Yenişehir İlçe teşkilatımızda bir araya geldik ve Kirazlıyayla Köyü’müze intikal öncesi pazar esnafının sorunlarını dinledik.

 

Daha sonrasında Kirazlıyayla Köyü’müzde hemşehrilerimizle bir kez daha bir araya gelip dertlerini dinledik.

 

Kirazlıyayla halkının haklı mücadelesinde yanlarında olduğumuzu ve olacağımızı daha önceki ziyaretlerimizde söylemiştik yine söylüyoruz.

 

Yüzyıllardır bu topraklar üzerinde yaşayan, bu toprakların gerçek sahipleri olan köy halkının düzenlerinin bozulmasına, köyümüzün, Yenişehir’imizin ve İznik Gölü’müzün kirlenmesine izin vermeyeceğiz.

 

İnşaatı başlayan bu tesis emanete ihanettir.

 

Ankara’dan kumanda edilen projelerle, gelecek nesillere devretmemiz gereken emanete ihanet ettirmeyeceğiz.

 

Yoğun yağmur yağışı sonrası, tahliye kanallarının tıkanması sonucu 1.000 dönümlük tarım arazisi sular altında kalan Yenişehir Marmaracık Köyü’nde Muhtarımız Sn.Mithat Arı’ dan bölge hakkında bilgiler aldık.

 

Yaşanan zararın çiftçiye maliyeti çok büyük.

 

Çiftçi, devletinin desteğini bekliyor. Çiftçi, devletinin şevkatli elinin kendilerine uzanmasını istiyor.

 

Son olarak, Bursa’da sel felaketinin yaşandığı Kestel Dudaklı Köyü’nde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Dudaklı Muhtarımız Sn.İsmail Esen’ den, yaşanan afette zarar gören bölge hakkında bilgi aldık, dertlerini dinledik.

 

Yaşanan afette yaşamını yitiren kardeşimiz, rahmetli Kader Akbaba’nın ailesini ziyaret ederek taziyede bulunduk.

 

Köyümüzde ve tarım arazilerinde hasar büyük boyutlarda.

 

Yaşanan sel felaketinin nedenleri bir an evvel tespit edilmeli, gerekli tedbirler alınarak, olası felaketlerin önüne geçilmesi gerekmektedir.

 

Geçmiş olsun Bursa.