" title="Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU">

Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BİZ

16.10.2020 – Basında Bugün

Ana Sayfa » Basından » 16.10.2020 – Basında Bugün

 

https://www.bursahakimiyet.com.tr/yazarlar/namik-goz-76/tatlioglu-yeni-goreviyle-ilk-bursa-ziyaretinde-elestirdi-umut-verdi-16656.html?fbclid=IwAR2eZc-fAIJsY9HRnjVr_93v4vmWNxiMWdh4MPL4wjLFjLdNOuD4aDqyMZA

Tatlıoğlu, yeni göreviyle ilk Bursa ziyaretinde eleştirdi, umut verdi

İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, partisinin TBMM Grup Başkanı olduktan sonraki ilk Bursa gezisinde, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan ile birlikte basının karşısına çıktı.

İYİ Parti tarafından sosyal mecralarda canlı yayınlanan toplantıda gündemi değerlendiren Prof. Dr. Tatlıoğlu, uzmanlık alanı ekonomiden başladı, dış politikadan hukuk alanındaki tartışmalara ve Bursa’da güncel gelişmelere kadar uzanan kapsamlı bir konuşma yaptı.

Akademik geçmişi ve ekonomi konularına olan hakimiyeti sayesinde, yaptığı eleştirileri örneklerle çarpıcı hale getiren Prof. Dr. Tatlıoğlu, sokaktaki vatandaşın sorunlarını siyasetin gündemine taşımak istediklerini vurguladı.

Konuyla ilgili haberlerde detaylarını bulacağınız için Prof. Dr. Tatlıoğlu’nun dikkatimi çeken önemli tespitlerini sıralamak istiyorum.

Prof. Dr. Tatlıoğlu’na göre, Yeni ekonomik program, 2011’den beri meydanlarda anlatılan 2023 hedefleri çöpe gittiğinin ilanı. 2017’de Türkiye’de yaşayan vatandaşların döviz mevduatı 130 milyar dolardan son üç yılda 220 milyar dolara çıktı. Bu da ekonomide milli bayrak olan Türk lirasına güvensizliği göstergesi.

‘Işık’ tartışmaları konusuna da değinen Prof. Dr. Tatlıoğlu, şöyle devam etti:

‘Fantezi ile yaşıyoruz. Anayasa Mahkemesinin ışıkları açıkmış kapalıymış. Türkiye’nin ışıkları öyle yanmalı ki kurumları ışıkları sadece renk olmalı. Önemli olan Türkiye’nin ışıkları. Sanayinin, üreticinin, esnafın, restoranların mobilya üreticilerin Türkiye’nin üretim yapan her biriminin ışıkları. Bu ışıklar öyle yanacak ki inşallah bizim yürüyüşümüzle başka ışıklar sadece renk olacak. Türkiye’nin ışığını zayıflatamayız. Türkiye’nin ışığı zayıflarsa bölge karanlıkta kalır. Türkiye’nin ışıkları zayıfladı artık bunu kapatıp yeni bir döneme geçmemiz lazım. İnşallah İYİ Parti’nin güneşi ile güçlü bir aydınlanma gelecektir’

‘Kalkınmanın Bismillahı hukukun üstünlüğüdür. Hukuk olmadan insanlık olmaz, ekonomi falan zaten olmaz’ diyen Prof. Dr. Tatlıoğlu, umut da verdi:

‘Asla karamsar değiliz, Türkiye’nin fotoğrafının bu olmadığına inanıyoruz. Türkiye’yi bu siyasi atmosfer değiştiğinde, 3 ayda Türkiye adalet ve liyakatin giriş yaptığın gördüğü zaman coşan ve zenginliğe yürüyen bir Türkiye olacak. Bursa’da da Türkiye fotoğrafına uygun bir Türkiye olacak.’

Konuşmasında Bursa ile ilgili örneklerde veren Prof. Dr. Tatlıoğlu, ‘Bursa hala Ankara’ya en uzak ve en pahalı şehir’ dedikten sonra su fiyatlarını gündeme taşıyan ve sonuç alınmasını sağlayan İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’nu kutladı.

Namık GÖZ

namikgoz@bursahakimiyet.com.tr