" title="Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU">

Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BİZ

06.01.2021 – Basında Bugün (Olay)

Ana Sayfa » Basından » 06.01.2021 – Basında Bugün (Olay)

İYİ Parti’li İsmail Tatlıoğlu: ‘Bursa hakettiğini alamıyor’

İYİ Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu düzenlediği basın toplantısıyla Bursa gündemini değerlendirdi.

Giriş: 06-01-2021 04:00Güncelleme: 05-01-2021 19:06

HATİCE DAL

Partisinin İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Tatlıoğlu, Bursa’nın birçok sorununun çözümü için ciddi kamu yatırımlarının yapılması gerektiğini söyledi. Türkiye’nin her bakımdan en zengin şehrinin Bursa olduğunu belirten Tatlıoğlu, “Türkiye’de sanayi işletmelerinin yüzde 42’si Marmara Bölgesi’nde, bunun da yüzde 23’ü Bursa’da. Tekstil, otomotiv ve metalin üretim merkezidir. 15 milyar dolarlık ihracata, 8.5 milyar dolarlık ithalata sahip olan Bursa, Türkiye’deki ihracatın yüzde 9’unu, ithalatın ise yüzde 4’ünü yapan şehirdir. Yaklaşık 350 bin civarında çalışanıyla önemli bir istihdam şehridir Bursa. Ancak Bursa’ya, bu özellikleri ve başarıyı devam ettirme adına kamu tarafından bir şey yapılmıyor” dedi.

ZOR ULAŞILAN ŞEHİR…

Bursa’nın zor ulaşılan bir şehir olduğunu da kaydeden Tatlıoğlu, “Şuan İzmir-İstanbul Otoyolu buradan geçiyor çünkü buradan başka yerden geçme ihtimali yok. 2011 yılında Osmangazi Köprüsü’nden geçen projenin orijinalinde hızlı tren vardı. Ancak o gün Bursa sahipsiz olduğu için proje iptal edildi. Bu şehre de yük treni projesi kaldı. Böylelikle ulaşımda geride kaldık. Ancak artık Bursa sahipsiz değil, sorunları gündeme taşıyan bir İYİ Parti var. Bursa, 2009 yılından beri vizyoner bir yönetim anlayışı görmedi. Yerel seçimden bu yana 2 yıl geçti ve sorunları çözmeyi bırakın yığın haline getirdiler” ifadelerini kullandı.

YANLIŞ PROJELER ÜRETİLİYOR…

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bazı bakanlıklarından daha fazla bir bütçesinin olduğunu ancak şehri ileriye taşıayacak projeleri hayata geçirmediğini öne süren Tatlıoğlu, “Parklar, bahçeler, ‘Millet Bahçesi’ adı altında vizyoner proje olarak sunuluyor. Büyük bir ekonomi varlığı olan Bursa, liderlik yapacak siyasal kadrolardan yoksun. Kararlar paydaşlarla birlikte alınması gerekirken, dar bir kadroyla yanlış projeler üretiliyor. AK Parti’nin elindeki en büyük şehir olarak kalan Bursa’nın ranta kurban edilmesinden korkuyorum” diye konuştu.

https://www.olay.com.tr/iyi-partili-ismail-tatlioglu-bursa-hakettigini-alamiyor-697727?fbclid=IwAR2EGFWIBEjnvmey6X8MC_5M0Jm1ume73nqtAACIyGn9PjtYuHV3NpR83ek